Anneye kendine uygun süt pompasını seçerken süt pompasının kalitesi, annenin süt durumu, pompanın güvenliği,  kullanım kolaylığı gibi farklı kriterleri göz önünde bulundurmalıdır. İsviçre merkezli Medela dünyanın her yerinde doğum yapmış anneler için üstün kaliteli göğüs pompaları ve emzirme aksesuarları sağlar.  Alanında pek çok ödül sahibi olan Medela Amerika'da hastanelerin ve annelerin birinci tercihidir. Tüm Medela ürünleri; Amerikan FDA, ISO 9001, ISO 13485 standartlarında üretilmekte olup CE işaretine sahiptir.   İsviçre'nin ürün ve üretim yüksek standartlarını ülkemize, Türkiye distribütörü Sümer AŞ getirmiştir.

Manuel Süt Pompaları

Medela Manuel Süt Pompası, anne sütü fazlalığını boşaltmak için kullanılır ancak, sürekli süt pompalaması gereken ve sütü az olan annelerin kullanımı için uygun değildir. Manuel olduğundan pompalama işlemi yaparken kol kası kuvveti gerektirir. İki çeşit manuel pompa vardır; bunlardan ilki Lactina Manuel Süt PompasıdırLactina Manuel Süt Pompası Şırınga şeklindedir. Bu tip göğüs pompalarında emme gücünü annepompaya uyguladığı güçle ayarlayabilir.

Diğer bir tip Medela Maunel Süt Pompası ise Harmony Manuel Süt Pompasıdır.Emzirme ürünlerinde dünya lideri, merkezi İsviçre'de olan Medela firması uzun süren araştırmalar neticesinde çift fazlı (İki Aşamalı) sağım yapan ilk ve tek manuel süt pompası Harmony'i piyasaya sürmüştür. Harmony çift fazlı sağımı sayesinde, bebeklerin yaptığı gibi önce let down (boşaltma) başlatmak için bebeğin başlangıçtaki hızlı emme ritmini taklit eder. Bu faz uyarım fazıdır. İkinci fazda da anne göğsü uyarıldığı için kısa zamanda hızlı boşaltma ve maksimum süt akışı sağlar. Manuel olduğundan pompalama işlemi yaparken el kası kuvveti gerektirir.

Pilli ve Elektrikli Süt PompasıPille çalışan pompalarmanuel pompalara göre daha kullanışlıdır. Pompalama sırasında kas gücü gerektirmez. Sütü bebeğinin beslenmesi için yeterli olan annelerin güvenle kullanabileceği bir cihazdır. Anne sütü ile temas eden parçalar %100 BPA içermez. Hafif ve kolay taşınabilir olurlar. Pille çalışabildiği gibi, elektrikle de çalıştırabilmek için adaptör bulunmaktadır. Bu pompada genellikle göğüs hunisi, biberon,biberon emziği ve biberonun devrilmemesi için biberon altlığı da bulunur.

İki Fazlı Süt Pompaları

Medela firması uzun süren araştırmalar neticesinde üretilen çift fazlı (İki Aşamalı) Swing, Free Style, Pump İn Style Süt PompalarıUyarı ve Masaj özeliği sayesinde anne göğsüne uyarı yaparak süt üretimini artırmaktadır.Aktif ve çalışan anneler için tasarlanmış bu pompalar, manuel ve mini elektrikli ve pilli süt pompalarına göre daha yüksek vakum gücüne sahiptir.Bu nedenle sütü az olan ve göğsünde setleşme olan annelerin bile rahatlıkla kullanabileceği cihazlardır.

Bu Süt Pompaları akıllı teknolojisi sayesinde bebeğin doğal emme modeli taklit edilerek daha az zamanda ve daha fazla süt elde etme olanağı sağlar. Uzun vadede süt üretimini desteklemektedir.
Aksesuarları sayesinde elektrikli, pilli ve manüel kullanım imkanı sunar.

Özellikle çalışan annelerin çantasında rahatlıkla taşıyabilecek boyutta olması normal sağım süresini aşılmasını önleyerek ileriye yönelik süt kanallarının tıkanmasını ve sütün erken kesilmesi durumlarını engelleyecektir.
© 2011 - All Rights Reserved - Sümer A.Ş.- sumer@sumeras.com
Merkez : G.M.K. BULVARI NO:7/11 KIZILAY 06440 ANKARA
Phone : (0312) 418 41 29 - (0312) 418 26 46 pbx - Fax : (0312) 425 49 83
Web : http://www.sumeras.com

MERKEZI ISVIÇRE'DE BULUNAN MEDELA AG'NIN TÜRKIYE TEK DISTRIBÜTÖRÜDÜR.